RAM EVM 16GB DDR5 5600MHz SODIMM EVMT16G5600S86P | Laptop Ram, Boost Speed & Performance with Low Latency and Durable Design
EVM 16GB DDR5 Laptop RAM Memory | 5600MHz | PC5-44800 | SO-DIMM | 262-Pin | CL19 | 1.1V Low Voltage | High Performance | 10 Year Warranty (EVMT16G5600S86P)
- Brand :EVM
- Product SKU :EVMT16G5600S86P
- Category :RAM (Random Access Memory)
Availability :
2 In Stock
Base Price βΉ15,254.24 + βΉ2,745.76 GST (18%)
βΉ18,000.00
βΉ19,999.01
(incl. GST)
- Model NameRAM EVM 16GB DDR5 5600MHz SODIMM EVMT16G5600S86P | Laptop Ram, Boost Speed & Performance with Low Latency and Durable Design
- BrandEVM
- AvailabilityIn Stock
Specifications :
(1) Capacity 16GB
(2) DRAM Type DDR5
(3) Form Factory DDR5 Sodimm
(4) Part Number EVMT16G5600U88P
(5) Frequency (speed) 5600MHz
(6) CAS Latency CL19(5200)
(7) Operating Temperature 0*C to 85*C
(8) Storage Temperture -55*C to + 100*C
(9)Voltage 1.1 Voltage
(10) Pins 288-PIN
(11) Warranty 10 years
You may also like these
EVM
Base Price βΉ1,991.53 + βΉ358.48 GST (18%)