Ram EVM 16GB DDR5 5600MHZ Desktop EVMT16G5600U88P | High Speed Performance, Ideal For Gaming & Editing, Compatible With Intel, AMD & Mac Systems
- Brand :EVM
- Product SKU :EVMT16G5600U88P
- Category :Components for Assembling PC (Cpu, Motherboard, Ram, Cabinet, Keyboard, Mouse, NUC)
Availability :
4 In Stock
Base Price βΉ15,950.00 + βΉ2,871.00 GST (18%)
βΉ18,821.00
βΉ37,758.82
- Model NameRam EVM 16GB DDR5 5600MHZ Desktop EVMT16G5600U88P | High Speed Performance, Ideal For Gaming & Editing, Compatible With Intel, AMD & Mac Systems
- BrandEVM
- AvailabilityIn Stock
β Capacity 16GB
β DRAM Type DDR5
β Form Factory DDR5 Long Dimm
β Part Number EVMT16G5600U88P
β Frequency (speed) 5600MHz
β Operating Temperature 0*C to 85*C
β Storage Temperature -55*C to + 100*C
β 1.1 Voltage
β Pins 288-PIN
β Warranty 10 Years
You may also like these
EVM
Base Price βΉ999.00 + βΉ179.82 GST (18%)
4 In Stock
EVM
Base Price βΉ8,473.72 + βΉ1,525.27 GST (18%)
2 In Stock
Ram EVM 32GB DDR4 3200MHz SODIMM EVM32G3200S88P | Laptop RAM, Unleash Your System's Full Potential, Perfect For Gamers, Office Work
Base Price βΉ770.34 + βΉ138.66 GST (18%)
2 In Stock
(incl. GST)
ARTIS
Base Price βΉ2,000.00 + βΉ360.00 GST (18%)
10 In Stock
Cabinet Artis 508 3.0 (1x2.0 + 1x3.0) Computer Cabinet | Support Micro ATX Motherboard, 1 X 80mm Fan With 400W Power Supply
(incl. GST)
Intel
Base Price βΉ7,500.00 + βΉ1,350.00 GST (18%)
3 In Stock
Cpu Intel Core i5-9600KF 9th Generation Processor (9M Cache, up to 4.60 GHz) | Compatible Motherboard Socket LGA1151 3xx series & Above | Graphic card required & cooling fan required
Logitech
Base Price βΉ500.00 + βΉ90.00 GST (18%)
102 In Stock
Mouse Logitech M171 Wireless | 2.4 GHz with USB Nano Receiver, Optical Tracking, Ambidextrous, PC / Mac / Laptop, Grey
Zebion
Base Price βΉ381.36 + βΉ68.64 GST (18%)
1 In Stock
Mouse Zebion Gaming Spider Maze Y
Base Price βΉ600.00 + βΉ108.00 GST (18%)