Ram EVM 16GB DDR5 4800 MHZ Desktop EVMT16G4800U88P | High Speed Performance, Ideal For Gaming & Editing, Compatible With Intel, AMD & Mac Systems
- Brand :EVM
- Product SKU :EVMT16G4800U88P
- Category :Components for Assembling PC (Cpu, Motherboard, Ram, Cabinet, Keyboard, Mouse, NUC)
Availability :
3 In Stock
- Model NameRam EVM 16GB DDR5 4800 MHZ Desktop EVMT16G4800U88P | High Speed Performance, Ideal For Gaming & Editing, Compatible With Intel, AMD & Mac Systems
- BrandEVM
- AvailabilityIn Stock
(1) Capacity 16GB
(2) DRAM Type DDR5
(3) Form Factory DDR5 Long Dimm
(4) Part Number EVMT16G4800U88P
(5) Frequency (speed) 4800MHz
(6) CAS Latency CL19(4800)
(7) Operating Temperature 0*C to 85 °C