Adapter Zebronics 65W ZEB-LA745018565H | Compatible with laptops
Adaptor Laptop ZEB-LA745018565H
  • Brand :Zebronics
  • Product SKU :ZEB-LA745018565H
  • Category :Adapters & Charges for Smartphones, Laptops, Routers, DVRs
  • Availability : 4 In Stock
Base Price β‚Ή381.36 + β‚Ή68.64 GST (18%) β‚Ή450.00 β‚Ή1,425.00 (incl. GST)
  • Specification
  • Description
  • Model NameAdapter Zebronics 65W ZEB-LA745018565H | Compatible with laptops
  • BrandZebronics
  • AvailabilityIn Stock
ZEB-LA745018565H is a 18.5V/65W laptop adapter that has a wide input range of 100-240Vac. The adapter is compatible with a"7.4 x 5mm" laptop socket and has protection for overcurrent, over-voltage, short circuit, and over-temperature protection.
Product Type: AC Adapter - Upto 65 Watts
  1. High efficiency power;Wide input range 100-240Vac
  2. Low ripple;Over current, over voltage, short circuit and over temperature protection
  3. LED indicator;Compatible with laptops with "5.5 x 1.7mm" socket
  4. Lightweight; Country of Origin: China
  5. Power Source Type: Corded Electric
You may also like these
Fast & Reliable Delivery
100% Customer Satisfaction