Adapter Zebronics 65W Zeb-LA795520065L | Compatible with laptops
Adaptor Laptop ZEB-LA795520065L
  • Brand :Zebronics
  • Product SKU :ZEB-LA795520065L
  • Category :Adapters & Charges for Smartphones, Laptops, Routers, DVRs
  • Availability : 6 In Stock
Base Price β‚Ή338.98 + β‚Ή61.02 GST (18%) β‚Ή400.00 β‚Ή1,425.00 (incl. GST)
  • Specification
  • Description
  • Model NameAdapter Zebronics 65W Zeb-LA795520065L | Compatible with laptops
  • BrandZebronics
  • AvailabilityIn Stock
  1. Laptop Adapter
  2. Genuine branded product sourced through authorised channels
  3. Quality checked before shipping
  4. Standard manufacturer warranty applicableHigh efficiency power;Wide input range 100-240Vac
  5. Low ripple;Over current, over voltage, short circuit and over temperature protection
  6. LED indicator;Compatible with laptops with "5.5 x 1.7mm" socket
  7. Lightweight; Country of Origin: China
  8. Power Source Type: Corded Electric
ZEB-LA795520065L is a 20V/65W laptop adapter that has a wide input range of 100-240Vac. The adapter is compatible with a "7.9 x 5.5 mm" laptop socket and has protection for overcurrent, over-voltage, short circuit, and over-temperature protection.
Product Type: AC Adapter - Upto 65 Watts
You may also like these
Fast & Reliable Delivery
100% Customer Satisfaction