Acer Aspire 3 A325-53 (UN.34YSI.01P)
- Brand :Acer
- Product SKU :ASPIRE 3 A325-53 (UN.34YSI.01P)
- Category :Laptops
Availability :
2 In Stock
Base Price โน41,101.69 + โน7,398.30 GST (18%)
โน48,499.99
โน74,998.99
(incl. GST)
- BrandAcer
- CategoryLaptops
- AvailabilityIn Stock
Core Specifications
- Processor: Intel Core i5-1334U (13th Generation) with a base clock speed of 3.4 GHz.
- Memory: 8 GB DDR4 RAM, which is expandable up to 32 GB using two memory slots.
- Storage: 512 GB PCIe Gen4 NVMe SSD, offering fast boot times and ample space for documents.
- Display: 15.6-inch Full HD (1920 x 1080) IPS display with an anti-glare coating and narrow bezels.
- Graphics: Integrated Intel UHD Graphics.
- Operating System: Pre-installed with Windows 11 Home.
Key Features
- Battery: A 3-cell Li-ion battery providing up to 8 to 8.5 hours of typical usage.
You may also like these
DELL
Base Price โน48,728.81 + โน8,771.19 GST (18%)
6 In Stock
Laptop Dell Insp 15 3530 OIN353034011RINS1MO | 13th Gen Intel Core i5-1334U Processor, 8GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Win 11 + Office H&S 2024 + M365, 15.6 Inch (39.62cm) FHD WVA AG 120Hz 250nits Narrow Border, Intel UHD Graphics, Backlit Keyb, Bag, Silver
(incl. GST)
DELL
Base Price โน90,203.39 + โน16,236.61 GST (18%)
1 In Stock
Laptop Dell Inspiron 14 7441 Snapdragon X Plus, 16GB RAM, 512GB SSD, 14" QHD+ touch, Adreno GPU, Win11+Office, 1.4kg, backlit KB, fingerprint, Ice Blue.
Base Price โน119,771.19 + โน21,558.81 GST (18%)
1 In Stock
Base Price โน79,025.42 + โน14,224.58 GST (18%)
2 In Stock
Laptop Dell G15 Gaming 5530, 13th Gen Intelยฎ Coreโข i7-13650HX Processor, 16GB DDR5 RAM, 1TB M.2 PCIe NVMe, Win 11 + Office H&S, 15.6 Inch (39.62 cm) FHD Narrow 120Hz 250nits Display, NVIDIAยฎ GEFORCEยฎ RTX 3050 6GB GDDR6, 4 Zone RGB Keyboard, Backpack
Base Price โน100,000.00 + โน18,000.00 GST (18%)
Laptop Dell G16 7630 | 16โณ QHD+ 240Hz display, Intel Core i7-13650HX (13th Gen), 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA RTX 4060 8GB, Windows 11 + Office 2021, RGB keyboard, Metallic Nightshade, includes bag.
Base Price โน50,423.73 + โน9,076.27 GST (18%)
Acer
Base Price โน902.54 + โน162.46 GST (18%)
3 In Stock
Backpack Acer soft padded Laptop Backpack 15.6-inch Premium Black Color
Acer
Base Price โน800.85 + โน144.15 GST (18%)