Cpu Intelยฎ Coreโข i7 - 14700F BX8071514700F | 14th Gen Desktop Processor, 33M Cache, up to 5.40 GHz, 20 cores
Cpu Intelยฎ Core i7 - 14700F BX8071514700F
- Brand :Intel
- Product SKU :I7 -14700F
- Category :Components for Assembling PC (Cpu, Motherboard, Ram, Cabinet, Keyboard, Mouse, NUC)
Availability :
1 In Stock
Base Price โน31,864.41 + โน5,735.59 GST (18%)
โน37,600.00
โน51,900.00
(incl. GST)
- Model NameCpu Intelยฎ Coreโข i7 - 14700F BX8071514700F | 14th Gen Desktop Processor, 33M Cache, up to 5.40 GHz, 20 cores
- BrandIntel
- AvailabilityIn Stock
- Intel Core i7-14700F Desktop Processor 20 cores (8 P-cores + 12 E-cores) up to 5.4 GHz
- Up to 5.4 GHz unlocked. 33MB Cache
You may also like these
Logitech
Base Price โน1,186.44 + โน213.56 GST (18%)
1 In Stock
(incl. GST)
Gigabyte
Base Price โน14,406.78 + โน2,593.22 GST (18%)
2 In Stock
ARTIS
Base Price โน2,700.00 + โน486.00 GST (18%)
14 In Stock
Cabinet Artis Gaming G8023 Without SMPS With Fan | Support Full ATX, Micro ATX Motherboard, 3 x 120mm RGB Fan With Sturdy Built Quality, Black
Logitech
Base Price โน2,203.39 + โน396.61 GST (18%)
2 In Stock
Intel
Base Price โน38,728.81 + โน6,971.19 GST (18%)
4 In Stock
Cpu Intelยฎ Coreโข i7 - 14700 BX8071514700 | 14th Gen Desktop Processor, 33M Cache, up to 5.40 GHz, 20 cores (8 P-cores + 12 E-cores)
Gigabyte
Base Price โน21,525.42 + โน3,874.58 GST (18%)
Motherboard Gigabyte Z590I Aorus Ultra
Zebion
Base Price โน508.47 + โน91.52 GST (18%)
14 In Stock
HAMMOK
Base Price โน250.00 + โน45.00 GST (18%)